amiast skupiać się na wydawaniu olbrzymich pieniędzy na równie olbrzymie kampanie marketingowe, najpierw nauczmy się wykorzystywać podstawowe narzędzia reklamowe, do których zaliczamy właśnie ulotkę.
Tworząc projekt ulotki, w pierwszym momencie ustalmy swoją grupę docelową. Zastanówmy się, do kogo chcemy trafić z wybraną treścią. Miejmy w głowie obraz naszego potencjalnego klienta, by móc wejść w jego skórę i ustalić, co mogłoby na niego dobrze zadziałać. Cała ulotka - począwszy od jej rozmiaru, koloru czcionki czy stylu treści - musi spodobać się temu, kto będzie ją przeglądać. Koniecznie pamiętajmy też o stosowaniu różnych elementów zdobniczych. Każdy tekst wyda się dużo atrakcyjniejszy, jeżeli zastosujemy w nim pogrubienia, pochylenia czy w pewnych miejscach zmienimy jego kolor bądź czcionkę.
Dobra drukarnia jest natomiast tym miejscem, do którego powinniśmy się zgłosić z gotowym projektem ulotek. Od razu wykonajmy sobie ich większą ilość, bo na pewno nam się one wielokrotnie przydadzą.
To bardzo ważne aby od razu
Ulotki są jednym z podstawowych środków przekazu informacji. Korzystają z nich dosłownie wszystkie firmy - zarówno te małe, jak i całe korporacje oraz spółki i przedsiębiorstwa. Proces ich tworzenia powinien rozpocząć się od wykonania dobrego projektu. Na druk przyjdzie jeszcze odpowiedni moment. Warto więc poświęcić nieco więcej czasu na przygotowanie właściwego projektu, gdyż to właśnie od niego będzie zależeć efektywność tego prostego, aczkolwiek skutecznego narzędzia reklamowego.
Każda ulotka powinna mieć odpowiednią zawartość. Muszą pojawić się w niej wszystkie najważniejsze informacje na temat usługi, przedmiotu bądź samej firmy. Te informacje trzeba zebrać w całość i jak najbardziej je streścić, aby odbiorca nie musiał przechodzić przez długie bloki tekstu. Warto zauważyć, że przeciętny człowiek poświęca jednej ulotce jakieś kilka sekund. To bardzo ważne, aby od razu mógł na niej dostrzec jakieś wyraźne hasła, które zachęciłyby go do dalszego czytania.
A gdy projekt zostanie już przygotowany i dopracowany w każdym detalu, trzeba zgłosić się z nim do miejsca, które go zrealizuje. Będzie to oczywiście dobra drukarnia. Warto poszukać takiej, która oferuje druk większej ilości ulotek.
Jak wygląda drukowanie wizytówek
Wizytówki są z pewnością jedną z bardziej przydatnych form pomagających w promowaniu firm i przedsiębiorstw. Posiadanie eleganckich wizytówek zawierających dane kontaktowe poszczególnej firmy jest oznaką profesjonalizmu, dlatego wielu przedsiębiorców oraz instytucji decyduje się na wydrukowanie wizytówek. Drukarnia często w swojej ofercie posiada usługę drukowania wizytówek w odpowiednim rozmiarze oraz na odpowiednio usztywnianym i powlekanym papierze. Wizytówki często są drukowane w dużych nakładach, dlatego przy dużej liczbie odbitek najkorzystniejsza jest metoda druku offsetowego. W celu wydrukowania wizytówek dla naszej firmy wystarczy znaleźć drukarnię oferującą taką usługę i przekazać odpowiedni projekt osobiście na jakimś nośniku lub poprzez wysłanie specjalnego formularza. Sam projekt wizytówki można wykonać samemu lub zlecić to komuś, kto zajmuje się projektowaniem graficznym. Nierzadko zdarza się, że drukarnie posiadają również usługi z zakresu projektowania graficznego do dyspozycji klienta.
Jak prawidłowo wydrukować ulotki?
Ulotki to jedne z popularniejszych, tańszych i zarazem praktyczniejszych narzędzi marketingowych. Każdy może z nich skorzystać, jeśli tylko zdecyduje się na ich zaprojektowanie oraz przygotowanie. A jak prawidłowo skonstruować ulotkę reklamową? Na pewno trzeba ustalić jej format, czyli to, w jakim rozmiarze będzie. W celu zaoszczędzenia pieniędzy warto skorzystać z jednego z podstawowych formatów. Będzie to chociażby rozmiar A5, ewentualnie A7. Każda drukarnia będzie w stanie stworzyć ulotki właśnie w tych formatach. Aby jednak jakoś wyróżnić się na rynku, czasem warto postawić na zupełnie nietypowy rozmiar, choć w tym przypadku trzeba też liczyć się z wyższymi kosztami druku.
Bardzo ważny dla jakości i ogólnego wyglądu ulotek będzie też sam papier. Należy więc upewnić się, że druk powstanie na papierze wysokogatunkowym. Im wyższa jest jego jakość, tym lepiej. Kiepski papier sprawi bowiem, że najlepszy nawet projekt, który na komputerze wyglądał wprost perfekcyjnie, na żywo będzie pozostawiać wiele do życzenia. Przeważnie większość drukarni używa papieru o gramaturze wynoszącej maksymalnie 350 g / m2. Jest to na pewno dobry i uniwersalny wybór. Taki papier idealnie nada się właśnie na ulotki.